Sunumlar

Biber Gazı Yasaklansın Tıbbi Sempozyumu Kitabı

İstanbul Tabip Odası ile Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi tarafından, 10 Ocak 2015 tarihinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kemal Atay Amfisi’nde ‘Biber Gazı Yasaklansın Tıbbi Sempozyumu’ düzenlendi. Sempozyumda sunumlar yapan konunun uzmanları, ölümcül sonuçlara yol açabilen biber gazının yasaklanması gerektiğini dile getirdi

Devamı...

Toplumsal Olaylarda Zor Kullanım Araçlarının Neden Olduğu Travmatik Yaralanmalar Ve İşkence Algısı

Türkiye İnsan Hakları Vakfı | Direnmenin mahiyetine ve derecesine göre Direnenleri etkisiz hale getirecek şekilde Kademeli olarak artan nispette

Devamı...

Toplumsal Olaylarda Zor Kullanım Araçlarının Tarihçesi ve Kimyasal Etkileri

TMMOB KİMYA MÜHENDİSLERİ ODASI | M.Ö.431 – 405 yılları arasında Peleponez Muharebelerinde “PLATEA” şehrinin kuşatılmasında kükürt, zift ve odunun yanmasından çıkan zehirli gazlar kullanılmıştır. M.S. 7.Y.Y Yunanlılar reçine, kükürt, zift, neft yağı , kireç ve güherçile karışımının ateşini (Rum Ateşi) ve dumanını kullanmışlardır.

Devamı...

Toplumsal Olaylarda Zor Kullanım Araçları: Psikososyal Boyut

TODAP | Fiziksel şiddet (biber gazı, misket, boyalı mermi, kaba dayak) Psikolojik şiddet (ses bombası, sözel şiddet, özgürlükten alıkoyma, sürekli bir tehdit altında bırakma, korkutma)

Devamı...

Kimyasal Gösteri Kontrol Ajanlarına Maruz Kalanlarda Meydana Gelen Sağlık Sorunları

İstanbul Tabip Odası | Bakanlık açıklamalarına göre Kimyasal Silahlar Sözleşmesi’ne uygun olarak kullanılan “laboratuvar testlerinden geçirilen “İnsan sağlığı üzerinde kalıcı bir etki” bırakmayan biber gazı Hatice İdin, İbrahim Sevindik, Musa Dağ, Mehmet Uytun, Hacı Zengin, Kazım Şeker, Metin Lokumcu ve Çayan Birben’in ölümünde kalıcı olarak pay sahibiydi.

Devamı...

Toplumsal Olaylarda Zor Kullanım Araçlarının Toksikolojik Etkileri

İstanbul Eczacı Odası | Toplumsal olaylarda yaygın ve ölçüsüz olarak kullanılan göz yaşartıcı gazlar, özellikle solunum ve dolaşım sistemi üzerindeki toksik etkileri sonucu ciddi sağlık sorunlarına ve hatta ölümlere yol açmaktadır.

Devamı...

Toplumsal Gösteriler Demokrasinin, Katılımcılığın Gereğidir Toplanma Ve Gösteri Hakkını Kullananlara Karşı Devletin Saldırıları Son Bulmalı, Halka Karşı Silah Kullanımı Yasaklanmalıdır

İnsan Hakları Derneği | Özellikle son yıllarda anayasa ve uluslar arası sözleşmelerden kaynaklı gösteri, toplanma ve yürüyüş hakkını kullanan vatandaşlara karşı polisin aşırı güç uygulaması, insan sağlığına, vücut bütünlüğüne, yaşam hakkına saldırı niteliği taşıyan silah kullanımı ciddi bir tehlike halini almıştır.

Devamı...

SUNUMLAR

VİDEOLAR

İÇERİK ARA

© CopyLEFT bibergaziyasaklansin.net | Tüm yazılı ve görsel içerik özgürce kullanılabilir.