Haberler

Biber Gazı Yasaklansın Tıbbi Sempozyumu Kitabı

İstanbul Tabip Odası ile Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi tarafından, 10 Ocak 2015 tarihinde İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Kemal Atay Amfisi’nde ‘Biber Gazı Yasaklansın Tıbbi Sempozyumu’ düzenlendi. Sempozyumda sunumlar yapan konunun uzmanları, ölümcül sonuçlara yol açabilen biber gazının yasaklanması gerektiğini dile getirdi

Devamı...

Biber Gazı Yapılacaklar

Bahreyn’de biber gazı sağlayan ülkelerin hükümetlerine, yetkililerine binlerce kişinin mail göndermesi ve polis şiddetinin teşhir edilmesi ile Güney Kore’deki DaeKwang firmasının Bahreyn’e biber gazı satışı durduruldu. Biz de durdurabiliriz. Biber gazının bir kimyasal silah olduğunu, bir işkence yöntemi olduğunu unutmayalım. Yapılabilecekle

Devamı...

Biber Gazı İthalatı Rakamları Açıklansın

Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi devlet bütçesinde biber gazı ithalatına ayrılan miktarın ve ithalatçı firmaların açıklanmasını istedi. Bu kimyasalların öldürücü olduğunu hatırlattı, yasaklanmasını için ortak hareket etme çağrısı yaptı.

Devamı...

'Toplum Sağlığı İçin Biber Gazı Yasaklanmalı'

Biber gazının ölüme neden olan bir kimyasal silah olduğunu belirten İstanbul Tabip Odası Yönetim Kurulu üyesi Dr. Ali Özyurt, biber gazının yasaklanması gerektiğini vurguladı.

Devamı...

Gezi'deki Dayanışma Tedavi Etti

Biber gazının şiddet ve işkence yöntemi olduğunu belirten TODAP üyesi psikolog Aylin Ülkümen, "Gezi'de ortaya çıkan dayanışmanın, şiddetin olumsuz etkilerini büyük oranda tedavi edici etkisi oldu" dedi.

Devamı...

“İlk Hedef Biber Gazının Yasaklanması!”

Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi’nden Selin Top ile polis şiddetinin değişmez aracı olan biber gazına karşı yürütülen mücadele üzerine konuştuk...

Devamı...

Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi: ‘Elif Çermik’in Ölümüne Sebep Olanlar Yargılansın’

İstanbul Kent Mitingi’nde polisin kullandığı gaz sonucu kalbi durarak hastaneye kaldırılan Elif Çermik’in hayatını kaybetmesi üzerine Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi bir basın açıklaması yayımlayarak sürecin takipçisi olacağını ilan etti

Devamı...

Biber Gazı Yasaklanmalı, Çünkü…

Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi’nin çağrısıyla, biber gazı kullanımının yasaklanmasına yönelik kampanya Kadıköy’de yapılan eylemle duyuruldu.

Devamı...

Polisin "Zor Kullanım Araçları" Yasaklansın

İnsan hakları örgütleri, hukukçular ve meslek odalarının kurduğu Biber Gazı İnisiyatifi ilk kampanyasını “Kolluğun İşkence Araçları Yasaklanmalıdır” adıyla başlattı, tüm kurum ve kişilere katkı verme çağırısı yaptı.

Devamı...

Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi Kuruldu

TMMOB Kimya Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi, İstanbul Tabip Odası, İstanbul Eczacı Odası, İnsan Hakları Derneği, Türkiye İnsan Hakları Vakfı, Toplumsal Dayanışma için Psikologlar Derneği ve Çağdaş Hukukçular Derneği tarafından oluşturulan Biber Gazı Yasaklansın İnisiyatifi, İstanbul Eczacı Odası Galatasaray Kültür Merkezi'nde basın toplantısı düzenlendi.

Devamı...

Polis Şiddeti, Etkileri Ve Sonuçları Tartışıldı!

“İşkence alanı sokaklar-toplumsal olaylarda kolluğun zor kullanımı, etkileri ve sonuçları” başlığıyla örgütlenen sempozyum-forum Şişli Kent Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Devamı...

İÇERİK ARA

© CopyLEFT bibergaziyasaklansin.net | Tüm yazılı ve görsel içerik özgürce kullanılabilir.